je prvním a nejstarším obchodem s detektory kovů, příslušenstvím a doplňky v ČR.
 

Od roku 1993 jsme výhradním distributorem detektoru značky FISHER  pro ČR a Slovensko. V naší nabídce jsou rovněž detektory kovu kvalitních značek MINELAB, C.SCOPE, GOLDEN MASK, Nokta, Makro a DETECH. Dovolujeme si Vám tak představit to nejlepší z Evropy, USA i Austrálie.
 

je vůbec nejstarším výrobcem v oboru detektory kovu. Německý fyzik Dr.Gerhard Fisher znovuobjevuje princip detekce kovů a v roce 1931 zakládá v Palo Altu nedaleko San Francisca firmu Fisher Research Labs. Pro svůj první detektor kovu s označením Metaloscope pak získává v roce 1937 jako 1. na světě průmyslový patent. Tento detektor kovů dostává posléze jméno M-Scope a jako takový se brzy stává všeobecně akceptovaným standardem pro detektoring a všechny typy elektronické detekce kovů. Detektory kovu značky FISHER mají v oboru ten nejlepší zvuk a každý skutečný lovec pokladů z praxe ví, že je to v oboru absolutní světová špička. Při porovnání s dalšími kvalitními detektory kovů se vyznačují spolehlivostí jednoduchostí ovládání, a především výkonem / hloubkovým dosahem (modely F75+ / LTD, F75 a CZ-3D jsou pokládány za jedny z
nejhlubších sondových přístrojů v ceně do 1.200,- USD). Záruční doba detektorů Fisher  je Česku a na Slovensku 5 let, což je nejdelší záruka ze všech značek.
  Australská firma v součastnosti vyrábí nejsofistikovanější a technicky nejvyspělejší detektory kovů. Většina modelů využívá multifrekvenční technologie a to s výbornými výsledky nejenom při testech na zkušebních polygonech ale i při běžném hledání v terénu. Nové modely Equinox, Vanquish, E-Trac nebo CTX 3030 nabízí některé funkce pro detekční techniku dosud nevídané 

Anglické detektory kovu patří k nejstarším a nejrespektovanějším výrobcům v Evropě. Detektory jsou technologicky dobře přizpůsobené zdejším podmínkám a prodávají se za příznivé ceny. Mezi největší přednosti detektorů C.Scope patří jejich jednoduché přehledné ovládání, spolehlivost a bytelnost. A ještě drobná poznámka na konec - C.Scope je detektor kovu "Made in UK" a to včetně dílů a příslušenství.

Detektory kovů značky  jsou vyráběny v Turecku a jejich největší devizou je rychlý přenos nových technologií do sériové výroby. Firma tak dokáže každý rok představit zajímavé modely, které mají navíc příznivou cenu. Inu Turecko jak kdysi slavně pronesl Jára Cimrman.


 

Jestliže přemýšlíte o pořízení detektoru kovů, určitě si kladete otázku, jakým působem vybrat ten správný detektor pro vás. Každý lovec pokladů by se  nejprve měl zamyslet nad tím, kolik času si pro tento koníček hodlá vyhradit, jak často bude chodit hledat. Také je třeba zvážit, co vlastně hlenás více zajímají dat chce a na jakých místech (terénech) hodlá detektor kovů používat. Je totiž rozdíl v tom jestli budete chtít hledat staré mince někde na poli nebo vás více zajímají vojenské militárie a odznaky, případně se chcete brodit na pláži v mělké vodě, nebo se s detektorem dokonce plánujete potápět v moři. A nebo chcete mít detektor kovu, který zvládne vše najednou? Na začátku je nutno přiznat, že cena bude při vašem vybírání pochopitelně vždy hrát důležitou roli. Je určitě dobré do detektoru trochu zainvestovat, aby se vám v budoucnu nějaký levný přístroj nevymstil svými nedostatky či neschopností poradit si s horšími půdními podmínkami nebo s neobvyklým terénem. Detektory kovů mohou mít různé funkce a hledací režimy. Mezi ty důležitější patří citlivost (Sensitivity nebo Gain), rozlišování kovů (Disc neboli Diskriminace), odladění půdy (Ground Balance), bezpohybové zaměřování (Pinpoint), tónové režimy a pracovní frekvence.

CENY a DETEKTORY KOVŮ

Cena samozřejmě pro mnoho z nás bude při nákupu detektoru jedním z nejpodstatnějších faktorů. Tak jako u jiných technických produktů (automobilů, zbraní, televizorů, atd.) i zde platí obecné pravidlo, že čím respektovanější a kvalitnější detektor kovu, tím vyšší pořizovací cena. Vždy je proto zajímavé porovnání cen pro jednotlivé detektory kovů.

DETEKTORY KOVŮ a TESTY

Možná jste si také všimli toho, že žádný výrobce renomovaných značek detektorů neuvádí hloubkové dosahy svých modelů, natož srovnávací testy s konkurencí. Žádný seriózní detektor web nebude porovnávat neporovnatelné a přinášet ve svých propagačních materiálech ohromující údaje o výkonech a hloubkovém dosahu, které často vypadají jak z říše pohádek. Jakékoli testy pro detektory kovu jsou dle našeho názoru velice subjektivní záležitostí, protože při jejich provádění je konečný výsledek ovlivněn mnoha vnějšími okolnostmi. Pomineme-li důležité faktory jako jsou velikost a průměr hledací sondy, minerální složení půdy, obsah kovového smetí, teplota nebo vlhkost země, dostaneme se k tomu nejpodstanějšímu a tím je faktor lidský. Jestliže totiž test bude provádět někdo, kdo má určitý detektor delší dobu a pravidelně s ním hledá mnoho let, je více než pravděpodobné, že jím dosažený výsledek bude lepší než ten samý test vykonaný s detektorem, se kterým má nulové, případně jen minimální zkušenosti. Všechny neoficiální testy prováděné různými kluby či jednotlivci jsou pouze subjektivním zhodnocením kvality a výkonu detektorů. Vždy totiž bude  v první řadě záležet na tom, kdo testy provádí a jaký výsledek chce vidět. 


Co je tedy při výběru detektoru kovů důležité a podstatné? Je to především kvalita provedení, design - vzhled, výkon, operační funkce, záruka a samozřejmě také cena.

Konečné rozhodnutí pro ten pravý detektor kovu je vždy nakonec pouze na Vás a Vašich preferencích.