O nás
DETEKTOR CENTRUM Praha

1. a nejstarší specializovaná prodejna s detektory kovů v ČR.
Od roku 1993 jsme výhradním distributorem detektorů značky Fisher pro
Českou republiku a Slovensko. V naší nabídce  jsou rovněž detektory kovu značky Tesoro, C.Scope a Minelab. Dovolujeme si Vám tak představit to nejlepší z USA, Evropy a Austrálie.

je vůbec nejstarším výrobcem v oboru detektory kovu. Německý fyzik Dr.Gerhard Fisher znovuobjevuje princip detekce kovů a v roce 1931 zakládá v Palo Altu nedaleko San Francisca firmu Fisher Research Labs. Pro svůj první detektor kovu s označením Metaloscope pak získává v roce 1937 jako 1. na světě průmyslový patent. Tento detektor kovů dostává posléze jméno M-Scope a jako takový se brzy stává všeobecně akceptovaným standardem pro detektoring a všechny typy elektronické detekce kovů. Detektory kovu značky FISHER mají v oboru ten nejlepší zvuk a každý skutečný lovec pokladů z praxe ví, že je to v oboru absolutní světová špička. Při porovnání s dalšími kvalitními detektory kovů se vyznačují spolehlivostí, jednoduchostí ovládání, a především výkonem / hloubkovým dosahem (modely F75 LTD, F75 a CZ-3D jsou pokládány za jedny z nejhlubších sondových přístrojů v ceně do 1.200,- USD). Záruční doba detektorů Fisher  je Česku a na Slovensku 5 let, což je nejdelší záruka ze všech značek.
   je v  Americe legendou a to díky své preciznosti provedení, extrémně nízké váze, jednoduchému logickému ovládání a výborné citlivosti na drobné barevné předměty. Na současném trhu naleznete různé detektory kovů nabízející řadu atraktivních a často také ale úplně zbytečných funkcí (blikátek, zvonků a píšťalek - jak to mnozí nazývají), které nám však v praxi k ničemu moc neposlouží. Jde-li vám pouze a jenom o výkon a výsledky v terénu a nejste-li zrovna počítačovým programátorem, pak právě detektory kovu TESORO mohou být tím co hledáte. Logo firmy zní: Tesoro znamená poklad. To také může dosvědčit nejeden lovec pokladu.

Anglické detektory kovu patří k nejstarším a nejrespektovanějším výrobcům v Evropě. Detektory jsou technologicky dobře přizpůsobené zdejším podmínkám a prodávají se za příznivé ceny. Mezi největší přednosti detektorů C.Scope patří jejich jednoduché přehledné ovládání, spolehlivost a bytelnost. A ještě drobná poznámka na konec - C.Scope je detektor kovu "Made in UK" a to včetně dílů a příslušenství.
Australská firma v současnosti vyrábí pravděpodobně nejsofistikovanější detektory kovu. Některé modely využívají multifrekvenční technologie a to s výbornými výsledky v terénu. Nové modely CTX 3030 a E-Trac nabízí některé funkce pro detektory kovů dosud nevídané jako např. Iron Mask, Smartfind Display, atd.

CENY A DETEKTORY KOVŮ

Cena samozřejmě pro mnoho z nás bude při nákupu detektoru jedním z nejpodstatnějších faktorů. Tak jako u jiných technických produktů (automobilů, zbraní, televizorů, atd.) i zde platí obecné pravidlo, že čím respektovanější a kvalitnější detektor kovu, tím vyšší pořizovací cena. Vždy je proto zajímavé porovnání cen pro jednotlivé detektory kovů.

DETEKTORY KOVŮ A TESTY

Možná jste si také všimli toho, že žádný výrobce renomovaných značek detektorů neuvádí hloubkové dosahy svých modelů, natož srovnávací testy s konkurencí. Žádný seriózní detektor web nebude porovnávat neporovnatelné a přinášet ve svých propagačních materiálech ohromující údaje o výkonech a hloubkovém dosahu, které často vypadají jak z říše pohádek. Jakékoli testy pro detektory kovu jsou dle našeho názoru velice subjektivní záležitostí, protože při jejich provádění je konečný výsledek ovlivněn mnoha vnějšími okolnostmi. Pomineme-li důležité faktory jako jsou velikost a průměr hledací sondy, minerální složení půdy, obsah kovového smetí, teplota nebo vlhkost země, dostaneme se k tomu nejpodstanějšímu a tím je faktor lidský. Jestliže totiž test bude provádět někdo, kdo má určitý detektor delší dobu a pravidelně s ním hledá mnoho let, je více než pravděpodobné, že jím dosažený výsledek bude lepší než ten samý test vykonaný s detektorem, se kterým má nulové, případně jen minimální zkušenosti. Všechny neoficiální testy prováděné různými kluby či jednotlivci jsou pouze subjektivním zhodnocením kvality a výkonu detektorů. Vždy totiž bude  v první řadě záležet na tom, kdo testy provádí a jaký výsledek chce vidět.

Co je tedy při výběru detektoru kovů důležité a podstatné? Je to především kvalita provedení, design - vzhled, výkon, operační funkce, záruka a samozřejmě také cena.

Konečné rozhodnutí pro ten pravý detektor kovu je vždy nakonec pouze na Vás a Vašich preferencích.